FAQ

2. května 2014 v 23:31

Vaše časté dotazy směřované na mou maličkost.
Chybí ti tady odpověď na něco, co tě zajímá? Napiš jí do komentářů nebo na jiný kontakt.JAKÉ POUŽÍVÁŠ PROGRAMY?

Aktuálně se jedná o Adobe Photoshop cs6, se kterým se mi velice dobře pracuje a již jsem na něj zvyklá.
Ovládám ale i jiné programy jako jsou Adobe Illustrator, CC, PaintTool SAI či programy jako jsou CorelDraw, SketchUp a několik málo dalších, již ne tak mnou pravidelně používaných.


CO POUŽÍVÁŠ KE SVÉ TVORBĚ ZA TECHNIKU?

Základem mé jakékoliv práce i zábavy je můj skládaný PC
s procesorem: i7-3770K
grafikou: GTX 1060
a pamětí: 8GB RAM

K tomu občas zlobící grafický tablet CTH-480 značky Wacom.
A optická myš ThinkPad ScrollPoint značky Lenovo.

Pro klasickou kresbu/malbu je toho opravdu mnoho co lze použít. Záleží na technice. Na "skladě" mám tyto věci:
tužky | úhly přírodní/umělé | rudky | křídy | pastely mastné/suché | akrylové, balakrylové, olejové, akvarelové, vodové barvy | štětce různých tvarů, tvrdostí a velikostí | plastické i klasické gumy | fixy, centropeny | černá nebo barevná tuš | barevná i běžná progressa | rýsovací potřeby | různá lepidla | papírové pásky různých typů | a mnoho dalšího ..


DĚLÁŠ KRESBY NA PŘÁNÍ?

Ano, kdokoliv může ode mě získat kresbu na přání, dle jeho požadavků i představ.
Jedná se o dotaci. Jako dar a poděkování za štědrost obdržíte kresbu na míru. Pro více informací klikni ...


JAK JSI SE NAUČILA TAKTO KRESLIT?

Kreslila jsem již od malička, kdy kreslení bylo hlavně mou zábavou a jedním z mála koníčků. Někdo by tvrdil, že jde o talent. Ale stejně jako každý jsem na začátku kreslila pár klikatých čár, které jsem nazvala psem, koněm, stromem nebo rybníkem. Jde jen o čas, který jsem tomu věnovala. Tím jsem se zlepšovala. Většinu období na základní škole jsem prokreslila; ať už v hodinách, o přestávkách nebo v rámci vyučování (výtvarné činnosti). Nikdy jsem to nebrala jako vážnou věc. Pouze způsob trávení volného času, když jsem neměla co dělat jiného. Což bylo často. Ani při výběru střední školy se nic nezměnilo.

Při nástupu na střední, která mi nabídla prostor, materiál a čas pro denní studium kresby, malby i mnoho grafických technik, jsem své znalosti mohla rozvíjet bleskovým tempem v několika směrech najednou. Získala jsem tolik důležité zkušenosti a objevila svůj styl, když jsem se ve volném čase věnovala digitální kresbě. Stále to ale zůstává ve formě zábavy s občasnou možností udělat někomu dalšímu radost svým výtvorem. Takové momenty jsou zkrátka ty nejlepší :)

Člověk dokáže být samoukem. Škola ani talent nic nedokazují. Jestli je něco, co tě opravdu zajímá, tak se ponoř do rozvíjení svých znalostí. Neohlížej se na ostatní, pokud tě to baví. Jde o tebe, ne o ně. Čas, který do toho vložíš, se ti vrátí. A to nejdůležitější? Nikdy toho nebudeš litovat!


JAKÉ JE TVÉ PRAVÉ JMÉNO?

Ačkoliv existují lehké spojitosti, nemám potřebu vyzrazovat něco, co jsem si ve svém anonymním prostředí chránila několik let. Ve výsledku znát mé jméno nepotřebujete. Stále tedy platí stejná odpověď "Jednoduše mi říkejte Ancarie. Slyším na toto oslovení stejně dobře jako na své pravé jméno, spíše lépe."


NECHTĚLA JSI NĚKDY ZKUSIT JINOU ŠKOLU, NEŽ UMĚLECKOU?

Ano, chtěla. Ale v ten moment nešlo ani tak o to, co chci, ale o to, na co mám znalosti, dovednosti i finanční možnosti.

Kupříkladu jsem chtěla studovat "Veterinu". Přišlo mi v pořádku pomáhat jakýmkoliv způsobem různým zvířatům. Ale časem jsem zjistila, že mnoho rozhodnutí by se mi příčilo a stejně bych je udělat musela - utracení zvířete bez vážného důvodu, kastrace zvířat opět bez vážného důvodu, různé operativní zákroky, kdy jednoduše nemůžu zvíře jen tak uhodit, natož do něj řezat skalpelem ... to vše by se mi příčilo dělat a tak zůstávám pouze v té roli chovatele.

Další volba byla "Jezdec a chovatel koní". Tato škola mi nabízela vysněnou možnost dostat se ke koním, ale taktéž v budoucnu mít přednosti k pořádání kurzů nebo být na pozici trenéra koní i jezdců. Nemluvě o samotných aktivitách s koňmi spojené. Ovšem, nejsem zrovna z bohaté rodiny, spíše opačně a těchto škol je v ČR málo. Nástup na tuto školu znamenalo nákup vybavení v hodnotě několika až desítek tisíc. Dále šlo o každodenní dojíždění, na které jsme, stejně jako na výbavu, neměli peníze, takže byl tento nápad zavrhnut mnou samotnou stejně rychle jako přišel. Rodinu jsem tím ani nezatěžovala.

Zbytek výběru se točil kolem umělecké školy. Chtěla jsem jednoduše dělat něco, u čeho vím, že jsem dobrá - tedy, myslela jsem si to. Zatím se mi daří využívat svůj potenciál a ten má taktéž pozitivní ohlas, což mě velmi těší.


BUDEME PŘÁTELÉ?

Proč ne? Pokud máš opravdu zájem, stačí mi chvilku psát a oba uvidíme, jestli to jde dobře :)
Jestliže se ptáš jen z důvodu, aby jsi na mě měl nějaký kontakt, tak jej najdeš mezi "Kontakty".
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.